Hindistan -Jio World Centre Helipad Asansörü

Mumbai şehrinde bulunan Jio World Centre binasındaki helikopter asansörü Hindistanki partnerimiz Marconi Elevator ile birlikte yapımı tamamlamıştır. Helikopter asansör projelerimize bir yenisini daha eklemekten mutluluk duymaktayız. Asansörümüzün kapasitesi 2500 kg’dır. Montajı da tarafımızdan yapılan asansör, 2022 yılında hizmete girmiştir.

Özel Tasarım Ev Asansörü

Müşterimizin talepleri doğrultusunda özenle hazırlanan ve uygulaması gerçekleştirilen panoramik ev asansörümüzdür. Çelik, cam ve diğer tüm detayları tarafımızdan tasarlanarak yapımı sağlanmıştır.

Arter Müzesi Elektrikli Yük ve Araç Asansörü - Beyoğlu/İstanbul

İstanbul’ un başlıca sanat kurumlarından Arter’in yük ve araç asansörleri tarafımızdan tasarım ve montajı yapıldı.

APY Robot Asansörü

Otonom yük asansörümüz özel bir hastanede hizmet vermektedir. Robot ve yolcu taşımak için tasarlanan asansörümüz, robot ile iletişim kurarak istenilen kata otomatik çalışmasını sağlamaktadır. Robot kullanımı sonrasında ise yolcu taşımak için tekrar hazır konumda beklemektedir.

LÖSEV

Farklı atmosfer şartlarına uygun, helikopter pistine ulaşımı sağlamak için yüksek konforlu ve güvenli asansörler tasarlamaktayız.
Mesa Mesken A.Ş. tarafından 2015 yılında Ankara/İncek’te LÖSEV Lösemili Çocuklar Kenti projesi kapsamında helikopter pistinde hizmet verecek olan pist yönetmeliğine uygun sedye asansör tasarımımız tamamlanmıştır.

Anadolu Hisarı

Müşterimizin özel talebi ile tasarlanan, farklı atmosfer şartlarına uygun yolcu asansörümüzdür. Kabin duvarlarına uygulanan mermer, hem kabin içerisinden hem de dışarıdan görünümü sağlanarak estetik detaylar özenle uygulanmıştır.

KABE - MEKKE

Özellikle ramazan ve hac döneminde yoğun ziyaretçi akımına uğrayan kutsal mekanda ilk ikili grubu 2003 yılında Bab Ajdad girişinde tesis edilen hidrolik asansörlerle hacıların teras katına da ulaşılabilmeleri sağlanmıştır.


Görülen memnuniyet doğrultusunda Bab Safa girişinde hizmet verilen iki adet, iki duraklı elektrikli asansörün sökülerek burada da teras katına hizmet verecek hidrolik asansörlerin yapılmasına da karar verilmiş ve çelik konstrüksiyonun yapımı da dahil olarak yeni asansörlerin tesisi firmamızca gerçekleştirilmiştir.
24 m. Seyir mesafesinde 2500kg taşıma kapasitesine sahip hidrolik asansörler standartların sınırları da zorlanarak semer tipi tasarlanmıştır.
Her bir hidrolik asansörde, frekans kontrollü olarak çalışan iki güç ünitesi paralel olarak hizmet vermekte ve asansörler 1,2 m/s hıza ulaşılabilmektedir.

İsdemir Çelik Fabrikası

İskenderun da bulunan İsdemir Çelik fabrikasında kule içersinde 630 kg kapasiteli ex-proff yolcu asansörü hizmet vermektedir. Tehlikeli ortamlarda, zorunlu olarak kullanılacak cihazlar exproof özelliğinde olmalıdır. Exproof kelimesinin anlamı, patlamaya karşı korunmuş olmaktadır.

Turkcell - Maltepe

Turkcell’in Maltepe’deki operasyon merkezinde 1999 yılında servise verilen toplam 5 asansörün hepsi çekme silindirlerle tahrik edilmekte ve 1 m/s hızla hizmet vermektedirler.

BAYTUR A.Ş.’nin taahhüdü altında gerçekleştirilen binada tesis edilen asansörlerden iki tanesi komple çelik kule içinde çalışmaktadır. Çelik kule, panoramik kabinler ve detayları Mimar Mutlu Çilingiroğlu ile PERA MÜHENDİSLİK tarafından tasarlanmıştır.

İpek Kağıt - Karamürsel

Tek kademeli silindir ile tahrik edilen asansör,15 ton taşıma kapasitesi ile13,15m seyir mesafesinde hizmet vermektedir.

Karamürsel’de, deniz kıyısında bulunan fabrikada inşaat esnasında fore kazık makinası ile 15m derinliğinde silindir çukuru yapılmış ve izole edilmiş 700mm çapında muhafaza borusu şakülde yerleştirilerek sızdırmazlık sağlanmıştır. 1999 depremini de yaşayan asansörde hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Asansör, kendi tasarımımız olan yukarı açılan 3 paneli frekans kontrollü kapılarla donatılmıştır.